Uczennica PG2 laureatką w województwie

Wspaniały sukces Marty Zdańkowskiej w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego.

Dnia 21.03.2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Jednym z kilkudziesięciu uczestników była uczennica naszej szkoły – Marta Zdańkowska z klasy 2b. Zajęła znakomite 4 miejsce i otrzymała tytuł laureata.
Sekcja reporterska naszej szkoły przeprowadziła wywiad z laureatką.

Hania i Sandra: Jaka była Twoja reakcja, gdy dowiedziałaś się o wynikach konkursu?
Marta Zdańkowska: Byłam bardzo zaskoczona, ale też szczęśliwa. Nie spodziewałam się takiego sukcesu.
S. R.: Czy dużo i jak przygotowywałaś się do konkursu?
M. Z.: Tak, przygotowywałam się regularnie. Głównie przerabiałam materiał z kultury Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Przypominałam sobie także zagadnienia gramatyczne.
S. R.: Jak oceniasz trudność konkursu?
M. Z.: Moim zdaniem był on łatwy, ale dosyć obszerny.
S. R.: Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Której bardziej się obawiałaś?
M. Z.: Bardziej stresowała mnie część ustna, ale obawiałam się pytań na części pisemnej.
S. R.: Jaka była atmosfera na konkursie? Czy stresowało Cię samo to wydarzenie?
M. Z.: Nie stresowałam się samym konkursem, ponieważ było niewiele osób (26). Wszyscy byli mili i zrelaksowani.
S. R.: W jakich innych konkursach brałaś udział? Jak ci na nich poszło?
M. Z.: Brałam też udział w konkursie z historii i języka polskiego. I to właśnie z tego drugiego doszłam też do etapu wojewódzkiego. Nie zostałam laureatem, ale i tak uważam, że to duży sukces. Myślę, że w przyszłym roku pójdzie mi jeszcze lepiej.
S. R.: Dziękujemy za przeprowadzony wywiad.