Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Sukcesy "Dwójki"

Publiczne Gimnazjum nr 2 należy do ścisłej czołówki najlepszych szkół nie tylko w gminie, ale i w województwie opolskim.

Ostatni rok obfitował w wiele sukcesów, które osiągali uczniowie PG2 w konkursach organizowanych przez Opolskie Kuratorium Oświaty w Opolu.

 Konkursy przedmiotowe od mają dla uczniów i nauczycieli wielkie znaczenie. Wynika to z faktu, iż zapewniają laureatom liczne przywileje. Są nimi: nie tylko ocena celująca na świadectwie, ale także preferencje przy wyborze kolejnej szkoły i zwolnienie z części egzaminu zewnętrznego.

Od kilkunastu lat wychowankowie naszej szkoły zdobywają tytuły laureata i finalisty konkursów przedmiotowych i interdyscyplinarnych. To dowodzi, że nauczyciele pracują efektywnie, umiejętnie rozwijają w podopiecznych talenty i zainteresowania, skutecznie motywują do wytężonej pracy. 

Od 16 stycznia uczniowie zmagali się z konkursami na etapie gminnym Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla Gimnazjalistów. 

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Krapkowicach wygrali tę rywalizację, zdobywając najwięcej czołowych lokat we wszystkich konkursach.

Szczegółowe wyniki przedstawiają się następująco:

konkurs polonistyczny: I miejsce – Beniamin Strzelecki (II b); II miejsce – Marta Zdańkowska (II b); wszyscy uczniowie p. Katarzyny Dziury – uczniowie awansowali do finału wojewódzkiego

konkurs j.angielskiego: I miejsce – Marta Zdańkowska (II b); uczennica p. Anny Warzechy – uczennica awansowała do finału wojewódzkiego

konkurs historyczny: II miejsce – Piotr Najgebauer (III b); uczeń p. Olgi Żur – uczeń awansował do finału wojewódzkiego

konkurs biologiczny: I miejsce – Piotr Najgebauer (III b); II miejsce – Michał Kaliga (III b) ; III miejsce – Beniamin Filipowicz (II c) i Monika Bugajska (III c); wszyscy są uczniami p. Alicji Badek – Murzyn 

konkurs chemiczny: I miejsce – Beniamin Strzelecki (II b); II miejsce – Piotr Najgebauer (III b); III miejsce – Tytus Broniszewski (III b) i Łukasz Salachna (II b); wszyscy są uczniami p. Ewy Broniszewskiej

konkurs fizyczny: I miejsce – Jakub Kaliga (III b); II miejsce – Michał Kaliga (III b) i Benedykt Mrosek (II c); III miejsce – Tytus Broniszewski (III b), Wiktoria Jasik (III c), Łukasz Salachna (II b) i Beniamin Strzelecki (II b) wszyscy są uczniami p. Alicji Dymek

konkurs geograficzny: II miejsce – Beniamin Strzelecki (II b); III miejsce – Piotr Najgebauer (III b);  uczniowie p. Joanny Cebuli

konkurs matematyczny: I miejsce – Jakub Kaliga (III b – p. Sylwia Tupko) awans do finału wojewódzkiego; II miejsce – Michał Kaliga (III b –  p. Sylwia Tupko) i Oliwia Kasperek (III c –  p. Izabela Szymaniec); III miejsce – Hanna Ćwirko (II b –  p. Izabela Szymaniec)

Wszystkim naszym finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie lub w kolejnych konkursach. Kilku osobom zabrakło jednego lub dwóch punktów, aby zakwalifikować się do finału wojewódzkiego. Szkoda, bo niewiele zabrakło do osiągnięcia celu, ale w nauce, tak jak w sporcie – można zostać Mistrzem Olimpijskim pokonując rywala o 0,003 sekundy (jedna bródka ) lub o 0,003 sekundy przegrać swoje marzenia. Teraz zabrakło punktu lub dwóch, ale za rok, w wyniku poszerzania swojej wiedzy i doskonalenia posiadanych umiejętności, z pewnością będzie lepiej, bo przecież trening czyni Mistrza!

W dniach 13 i 14 lutego odbywały się również konkursy wokalne. W Opolu na Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej nasza uczennica Julia Raźny zajęła I miejsce, śpiewając piosenkę Celine Dion – My Heart Will Go On. Dzień później, w Tułowicach, na Festiwalu Piosenki z Serduszkiem śpiewała Moje jedyne marzenia Anny Jantar. W Walentynki nie wyśpiewała co prawda zwycięstwa, ale nasz szkolny zespół wokalny, którego opiekunem jest p. Józef Gielnik, od lat odnosi sukcesy na Wojewódzkich Przeglądach Artystycznych i w wielu innych konkursach. Ich umiejętności wokalne wielokrotnie doceniała też krapkowicka publiczność, gdyż bardzo często zapraszani są do występów na różnych imprezach organizowanych w gminie Krapkowice.

Sukcesy naszych olimpijczyków, muzyków i sportowców bardzo nas cieszą, ale nie możemy zapomnieć o innych uczniach, którzy nie startują w konkursach. Wielu z nich codziennie zmaga się z różnymi trudnościami w nauce, lecz dzięki ciężkiej pracy i pomocy nauczycieli odnoszą swoje zwycięstwa, niejednokrotnie – dla nich samych – ważniejsze od jakiegokolwiek konkursu. Jesteśmy dumni z ich dwójek, trójek, a nawet szóstek, ale najbardziej dumni jesteśmy z tego, że zawsze próbują zmierzyć się z napotkanym problemem i go pokonać. Szkoła nie tylko uczy, ale również wychowuje. Motto naszej szkoły – Mierzymy wysoko – nie jest przypadkowe. Podejmowane przez nas działania sprawiają, że wszyscy uczniowie opuszczają naszą szkołę bogatsi nie tylko w wiedzę i umiejętności przewidziane programem nauczania, ale przede wszystkim są zaradni i bogaci w wiedzę życiową, która jest niezbędna do dalszego kształtowania swojego rozwoju.

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony