Pierwsze miejsce w Wojewódzkich Konfrontacjach Muzycznych

Szkolny zespół wokalny IMPULS pod opieką pana Józefa Gielnika, w składzie : Alicja Iskra (3 C); Anna Sałaciak (3 C); Natalia Sdzuj (3 A) i Marta Matysek (2 B) zajął pierwsze miejsce w V Wojewódzkich Konfrontacjach Muzycznych, które odbyły się 7 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu. Warto dodać, że zespół otrzymał ponadto nagrodę specjalną ufundowaną przez Radio Opole – sesję nagraniową w Studiu „M”. W najbliższym czasie IMPULS będzie miał okazję spędzić kilka godzin w profesjonalnym studiu muzycznym nagrywając swój repertuar.

Zmagania młodych artystów oceniało jury w składzie: Marzena Mielcarek, Katarzyna Milart-Helscher, Małgorzata Sury-Skrzypiec i Jacek Mielcarek. W 6. Wojewódzkich Konfrontacjach Muzycznych wzięło udział prawie 200 młodych muzyków z całej Opolszczyzny, ze szkół podstawowych oraz gimnazjów. Zespół "Impuls" z PG nr 2 wystąpił w kategorii wokalnej szkół gimnazjalnych. Dziewczęta z "Dwójki" zaśpiewały piosenki "Radość najpiękniejszych lat" Anny Jantar oraz "Małe tęsknoty" Krystyny Prońko.