Uczeń PG2 najlepszy w województwie

Kewin Machoń, uczeń III klasy Publicznego Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach pokonał wszystkich zawodników, zajmując pierwsze miejsce w XIV Wojewódzkim Konkursie Informatycznym „Posługuję się sprawnie komputerem”. Konkurs  odbył się w Zespole Szkół im. J. Tuwima w Krapkowicach.

Dla uczniów przygotowane były dwie części: teoretyczna i praktyczna. W pierwszej mieli za zadanie udzielenie odpowiedzi na szereg pytań w teście z dziedziny informatyki. W drugiej przed uczestnikami zostały postawione różnorodne zadania praktyczne związane z pracą na komputerze. Kewin wykonał część teoretyczną oraz praktyczną najlepiej, dzięki czemu zdobył  największą ilość punktów.  Co więcej, wszystkie zadania Kewin wykonał w najkrótszym czasie. Nasz laureat  otrzymał cenne nagrody – sprzęt elektroniczny oraz pamiątkowy dyplom. Jego zwycięstwo w tak ważnym konkursie świadczy o tym, że w PG2 każdy może osiągnąć sukces na wysokim szczeblu.