Najzdolniejsi w województwie z "Dwójki"

Wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w nauce przyznano Adamowi Malorny, Dariuszowi Bielucie oraz Dariuszowi Fesserowi.

Mimo że zostali wytypowani jeszcze przez nauczycieli i wychowawców poprzednich szkół, to w naszym gimnazjum przez pierwsze półrocze dali się poznać jako ambitni, stawiający sobie nowe wyzwania chłopcy. Adam Malorny nadal kontynuuje swoje zainteresowania humanistyczne. Uwielbia szperać na strychu i rozczytywać się w starych wydaniach książkowych. Pragnie zdobyć wysokie miejsce w konkursie polonistycznym. Dariusz Bieluta chce odkryć jak najwięcej tajemnic skrywanych przez  naturę,  więc „pochłania” książki popularno-naukowe z dziedzin przyrodniczych. Dariusz Fesser nie tylko posiada zdolności językowe (wygrał eliminacje szkolne w konkursie z języka  niemieckiego), ale pragnie zmagać się ze swoimi słabościami, trenując karate i biegi. Tacy uczniowie to skarb dla szkoły. Dzięki nim krapkowicka „Dwójka” będzie w przyszłości nadal osiągała sukcesy w różnych konkursach i olimpiadach.

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendialnych odbyła się 20.01.2014 r. o godz. 11:00 w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Nasze gimnazjum reprezentował dyrektor szkoły, mgr Antoni Chlipała, który już wcześniej wraz z nauczycielami oraz uczniami gratulował wyróżnionym chłopcom i życzył im, by nadal rozwijali swoje pasje i zdolności.