Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Sukces w konkursie geograficznym

"Nie tylko palcem po mapie"

- Zaczęło się od rozróżniania i zapamiętywania flag poszczególnych państw świata – tak o początkach swojej geograficznej pasji mówi Filip Mazurek, trzecioklasista Publicznego Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach, który jako jedyny w naszej gminie zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. 

 

- W szkole podstawowej znałem już stolice większości państw – opowiada Filip. – Mam do tego smykałkę, potrafię bez trudu wskazać na mapie właściwe miejsce. Mapy są szalenie pasjonujące. Ich studiowanie rozbudziło we mnie ciekawość świata. Teraz chętnie czytam o różnych krajach i kulturach. Uwielbiam również podróżować po kraju i Europie. Lubię podpatrywać, jak wyglądają inne miejsca, jak żyją tam ludzie, interesują mnie różnice międzykulturowe i obyczajowe.

Na pytanie o najbliższe i dalsze plany Filip odpowiada:

- Z etapem wojewódzkim Konkursu Geograficznego wiążę wielkie nadzieje. Jeśli zostanę laureatem, oprócz ogromnej satysfakcji, będę miał możliwość wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i zostanę zwolniony z jednej części egzaminu gimnazjalnego. To duża nagroda. A te dalsze plany życiowe są związane z podróżami. Chciałbym podróżować po świecie. To moje marzenie.

Nad. JC

 

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony