Mamy II miejsce w Wojewódzkich Konfrontacjach Muzycznych!

14 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu odbyły się 5. Wojewódzkie Konfrontacje Muzyczne, w którym udział wziął zespół z naszej szkoły. Z przyjemnością informujemy, że reprezentanci PG nr 2 w Krapkowicach zajęli 2 miejsce w swojej kategorii. Zachęcamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia.

W 5. Wojewódzkich Konfrontacjach Muzycznych wzięło udział prawie 280 młodych muzyków z całej Opolszczyzny, ze szkół podstawowych oraz gimnazjów. Zespół "Impuls" z PG nr 2 wystąpił w kategorii wokalnej szkół gimnazjalnych. Dziewczęta z "Dwójki" zaśpiewały piosenki "Mocna" Marty Podulki oraz "Zegarmistrz światła" Tadeusza Woźniaka. Do ich konkurencji zakwalifikowało się 8 grup.

Zespół pod opieką pana Józefa Gielnika, w składzie (na zdjęciu od lewej): Alicja Iskra (2 C); Julia Truch (1 A); Aleksandra Sobótka (1 D); Anna Sałaciak (2 C); Natalia Sdzuj (2 A), zajął drugie miejsce.

Pan J. Gielnik określił poziom Konfrontacji jako wysoki. "Bardzo długo się przygotowywałyśmy. Uważam, że dobrze nam poszło. Było widać, że publiczności oraz jury spodobał się nasz występ" - powiedziała Alicja Iskra.

Serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów!