Najlepsi w województwie - kilka słów o sobie...

W poniższym wpisie chcielibyśmy przedstawić wszystkim sylwetki uczniów naszego gimnazjum, którzy w bieżącym roku szkolnym uzyskali tytuły laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Serdecznie zachęcamy do przeczytania wywiadów z jednymi z najlepszych uczniów w województwie!

Hanna Ćwirko, klasa 3 B

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

Czy długo przygotowywałaś się do konkursów? Kto Ci pomagał?

Do konkursów przygotowywałam się od listopada wraz z kilkoma osobami z mojej klasy. Przygotowywania do ostatniego etapu konkurów rozpoczęliśmy w połowie stycznia. Panie poświęcały nam bardzo dużo czasu. Przygotowywałam się także sama w domu.

Jaki jest Twój ulubiony przedmiot szkolny?

Zdecydowanie język polski, biologia i chemia.

Do jakiego liceum chciałabyś pójść? Kim chciałabyś zostać w przyszłości?

Planuję pójść do LO nr 3 w Opolu do klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Zastanawiam się nad medycyną.

Co lubisz robić w wolnym czasie?

Lubię czytać książki, rysować oraz grać w koszykówkę.

Czy będziesz tęskniła za naszym gimnazjum?

Na pewno będę tęskniła Jest tutaj miła atmosfera, nauczyciele. Po skończeniu gimnazjum nie będę miała kontaktu z wieloma z moich znajomych. Bardzo lubię nasze gimnazjum, to przyjemne otoczenie, bo kiedy pójdę do liceum będzie to już wejście w dorosłość, a tutaj możemy się jeszcze bawić. (Hani oczywiście chodziło o naukę poprzez zabawę ;))

Beniamin Strzelecki, klasa 3 B

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
Finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
Finalista Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
Finalista Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

Jaki jest Twój ulubiony przedmiot szkolny?

Bardzo ciężko jest mi odpowiedzieć na to pytanie - interesują mnie zarówno przedmioty humanistyczne, jak i ścisłe. Najbardziej lubię chyba historię, geografię i polski oraz matematykę. Myślę, że duży wpływ na nasze podejście do przedmiotu ma nauczyciel, który nas uczy.

Czy masz jakieś plany na przyszłość? Wiążesz je, z którymś z przedmiotów, z których osiągnąłeś sukcesy?

Nie mam pojęcia, co chciałbym robić w przyszłości. Dopiero niedawno zdecydowałem się na profil matematyczno-fizyczny w liceum, a co do studiów to absolutnie nie wiem.

Czy masz jakieś hobby?

Tak, myślę nawet, że niejedno. Sporo wolnego czasu poświęcam na czytanie książek. Udzielam się również w Samorządzie Szkolnym. Oprócz tego interesuję się sportem - uprawiam karate, sporo biegam, a jak uda się zorganizować wyjazd, jeżdżę w góry.

Polubiłeś nasze gimnazjum?

Bez dwóch zdań! Poznałem tutaj mnóstwo fantastycznych kolegów oraz nauczycieli. Uważam, że każdy może tutaj znaleźć coś dla siebie - od konkursów przedmiotowych, przez kółko reporterskie czy zajęcia z astronomii po zawody sportowe. Bardzo żałuję, że już opuszczam nasze gimnazjum.

Łukasz Salachna, klasa 3 B

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

Jak oceniasz Twój wynik? Dlaczego zdecydowałeś się akurat na ten przedmiot?

Uważam, że poszło mi dobrze. Mogłem napisać lepiej, ale jestem zadowolony ze swojego wyniku. Lubię biologię, dlatego zdecydowałem się na wzięcie udziału w konkursie z tego przedmiotu.

Jakie jeszcze przedmioty leżą w kręgu Twoich zainteresowań? Czy masz jakieś hobby?

Interesuję się również chemią. Z zainteresowań pozaszkolnych - lubię grać w siatkówkę, chodzę na zajęcia do pana A. Wojtasa.

Czy biologia łączy się z Twoimi planami na przyszłość? Na jakie profil w szkole ponadgimnazjalnej chcesz pójść?

Tak. Liceum już wybrałem, chciałbym pójść do LO nr 3 w Opolu do klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Docelowo, interesuje mnie medycyna, ewentualnie inny przedmiot związany z biologią.

Jak oceniasz edukację w naszym gimnazjum? Czy polecasz naszą szkołę przyszłym uczniom?

Oczywiście, że polecam. Jak pokazują wyniki - nasze gimnazjum jest jednym z najlepszych w regionie. Nie wszyscy nauczyciele są idealni, ale generalnie atmosfera jest bardzo dobra.

Krzysztof Retkiewicz, klasa 3 B

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Dlaczego zdecydowałeś się spróbować swoich sił na konkursie z matematyki? Jak oceniasz swój start?

Nie jestem do końca usatysfakcjonowany swoim wynikiem. Nieskromnie mówiąc, liczyłem na 100%. Popełniłem drobny błąd rachunkowy i dlatego straciłem dwa punkty. Wybrałem matematykę, ponieważ mój tato zainteresował mnie tym przedmiotem.

Czym jeszcze się interesujesz?

Lubię również język angielski. W domu dużo czasu poświęcam na gry komputerowe.

Jakie masz plany na przyszłość, czy wiążesz je z matematyką? Do jakiej szkoły chcesz pójść?

Podobnie jak moi koledzy, chciałbym pójść do LO nr 3 w Opolu, ale mam zamiar wybrać klasę o profilu matematyczno-fizycznym. Na dalszą przyszłość nie mam planów.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz trzymamy kciuki za powodzenie w przyszłości!