Pierwsze miejsce w Wielkim Zamkowym Dyktandzie

31 marca w Zespole Szkół Zawodowych w Krapkowicach, "Zamku", odbyła się już 22. edycja Wielkiego Zamkowego Dyktanda, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu całego powiatu krapkowickiego. Naszą szkołę reprezentowała skromna, trzyosobowa ekipa. Nie przeszkodziło nam to jednak w zdobyciu czołowego miejsca w kategorii gimnazjów!

Dyktando, w formie wierszowanej, przygotowała nauczycielka języka polskiego z Zamku, pani Aleksandra Galli. Tekst z pewnością nie należał do najłatwiejszych - z pewnością niejeden z nas miałby wątpliwości jak napisać "nie lada". My podpowiemy, że osobno. Nie widział o tym niestety Beniamin Strzelecki z klasy 3 B. Był to jednak tylko jeden z czterech błędów, które popełnił (!) i zajął pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Ponadto, piąte miejsce wywalczyła Marta Zdańkowska, również z klasy 3 B. Naszą szkołę reprezentował jeszcze Marcin Filus (klasa 2 C.) Wszyscy są uczniami pani Katarzyny Dziury.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i dziękujemy za zaproszenie na ten wspaniały konkurs.