Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Uczniowie PG2 jako jedyna reprezentacja naszej gminy w Warszawie

O sukcesach Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Krapkowicach w konkursach języka niemieckiego słyszeliśmy i czytaliśmy wielokrotnie. Uczniowie PG2 byli w latach ubiegłych wielokrotnie laureatami Wojewódzkiego i Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego oraz konkursów międzynarodowych.

Mimo funkcjonowania w gminie Gimnazjum Dwujęzycznego przy Zespole Szkół im. J. Kilińskiego z wiodącym językiem niemieckim w roku szkolnym 2014/2015 w dwóch najważniejszych konkursach języka niemieckiego na czołowych miejscach są uczniowie PG2.

To rejonowe gimnazjum z dwoma do trzech godzin języka niemieckiego tygodniowo wyprzedziło Gimnazjum Dwujęzyczne w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego. Na etapie miejsko- gminnym uczniowie PG2 zajęli I i II miejsce. Są to Weronika Adamczyk i Dario Jaschik.

Również w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów ma PG2 osiągnięcia. Do etapu rejonowego tegorocznego konkursu zakwalifikowało się 8 uczniów a Weronika Adamczyk i Dario Jaschik zakwalifikowali się do finału i jako jedyni reprezentowali  naszą gminę w Warszawie.

 

Dlaczego rejonowe gimnazjum wygrywa z dwujęzycznym, gdzie uczniowie przechodzą przed przyjęciem do szkoły rozmowę kwalifikacyjną w języku niemieckim a następnie mają 4-5 godzin języka niemieckiego tygodniowo i wybrane przedmioty w języku niemieckim? Jest to bez wątpienia przede wszystkim wynik intensywnej pracy uczniów i nauczycieli PG2. Na podkreślenie zasługuje tutaj rola nauczyciela jako przewodnika, który powinien posiadać umiejętności motywowania i odpowiedniego ukierunkowania uczniów. Tych umiejętności nauczycielom PG2 nie brakuje , czego dowodem są liczni finaliści i laureaci konkursów przedmiotowych i to nie tylko w tym roku.

 

 

 

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony