Uczniowie z ,,Dwójki” wyróżnieni przez marszałka

"Mierzymy wysoko" to szkolne motto nieustannie przyświecające młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach w codziennym zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu nowych umiejętności. Intelektualna przygoda, do której zapraszają swoich podopiecznych nauczyciele, staje się dla nich wielokrotnie kluczem do pierwszych sukcesów życiowych.

Przekonali się o tym Michalina Bujak i Mateusz Cebula, którzy otrzymali w tym roku stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce w ramach ,,Programu pomocy stypendialnej województwa opolskiego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych”. Ci wspaniali młodzi ludzie obok tego, że są ambitni i wytrwali, doskonale umieją korzystać z szerokiej oferty edukacyjnej przygotowanej przez szkołę. Obydwoje uczęszczają do klas, w których realizowane są programy autorskie z tzw. rozszerzeniami z przedmiotów humanistycznych, ścisłych i języka angielskiego. Michalina kontynuuje naukę w klasie społeczno – medialnej, natomiast Mateusz w klasie matematyczno – informatycznej. Swoją ciekawość poznawczą rozwijają także na zajęciach pozalekcyjnych, na których wnikliwie pogłębiają swoje zainteresowania pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Uroczyste wręczenie dyplomów stypendialnych odbyło się dnia 6 lutego w Sali im. Orła Białego w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu. Stypendystom towarzyszyli rodzice i dyrektor szkoły mgr Antoni Chlipała, który pogratulował wyróżnionym i życzył im, by w dalszym ciągu rozwijali swoje pasje.

(fot. www.opolskie.pl)