Sport i rekreacja w PG2

W ubiegłym tygodniu nasze dziewczętamiały okazję sprawdzić swoje umiejętności sportowe z zakresu gry w piłkę siatkową. Rywalizowały z trzema drużynami z powiatu. Były to: Walce, Zdzieszowice i Gogolin. Rywalizacja była wyrównana i tylko większa ilość własnych błędów spowodowała zdobycie 3 miejsca. Jednak możliwość samej gry na dobrym poziomie, poznanie nowych koleżanek oraz sportowe emocje zrekompensowały przegrane sety. W naszej szkole młodzież ma możliwość na zajęciach pozalekcyjnych o charakterze sportowo rekreacyjnym oprócz piłki ręcznej i nożnej nauczyć się techniki gry z piłki siatkowej. Od wielu lat prowadzę te zajęcia, które są alternatywą spędzenia czasu wolnego przez młodzież w zdrowy sposób. Jeśli młodzież dalej kontynuuje swoją pasje w szkole wyższej oraz potem w życiu dorosłym to daje mi to olbrzymią satysfakcje z mojej pracy.