21 czerwca w odbył się II Krapkowicki Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Dyrektora PG 2 Krapkowice KRAPTUR 2013. Na zaproszenie organizatorów do wzięcia udziału w turnieju, z całego powiatu potwierdziło swój udział jedynie Gimnazjum Dwujęzyczne.

im. J. Kilińskiego. Dzięki temu, iż PG 2 wystawiło aż 3 zespoły – można było rozegrać 6 meczy systemem „każdy z każdym”. Pomimo różnic wiekowych zespołów, rywalizacja w niektórych meczach była szczególnie zacięta i emocjonująca. Atmosferę turnieju uprzyjemnił słodki poczęstunek w postaci wypieków przygotowanych przez rodziców drużyn gospodarzy.

Oprócz pysznego ciasta, na zakończenie turnieju każdy zespół otrzymał z rąk dyrektora szkoły puchar za zdobyte miejsce, a wyróżniające się zawodniczki – dyplomy i drobne upominki.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

I miejsce Publiczne gimnazjum nr 2 rocznik ‘97

II miejsce Publiczne gimnazjum nr 2 rocznik ‘98

III miejsce Publiczne gimnazjum nr 2 rocznik ‘99

IV miejsce Gimnazjum Dwujęzyczne im. J. Kilińskiego

KRÓLEM STRZELCÓW została Karolina Szczęśniak (20 bramek)

NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ została Wiktoria Frencel

NAJLEPSZĄ BRAMKARKĄ Ines Muszelik

Kończąca naukę w naszym gimnazjum klasa trzecia mogła zademonstrować swoje umiejętności piłkarskie nabyte w trakcie trzyletniej nauki w klasie sportowej i zrobiła to wyśmienicie, natomiast młodsze adeptki szczypiorniaka miały okazję doskonalić swój kunszt w rywalizacji ze starszymi i już teraz myślą o przyszłorocznym KRAPTUR 2014.