Chemia w Opolu

W dniu 5.11.2015 odbyła się wycieczka edukacyjna do Opola . Udział w niej wzięli uczniowie naszego gimnazjum uczestniczący w projekcie „Gimnazjalny Inkubator Talentów”. Uczestniczyli oni w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników Katedry Chemii Uniwersytetu Opolskiego : Panią dr Annę Kusakiewicz-Dawid oraz Panią dr Mariettę Białoń.

Młodzież uczestniczyła w następujących zajęciach:

1. Wskaźniki kwasowo - zasadowe

2. Szereg reakcji z miedzią

Zajęcia opierały się na pokazie oraz samodzielnym wykonywaniu doświadczeń . Prowadzący przygotowali doświadczenia, które były wykonywane przez uczniów. Pracownicy Uniwersytetu Opolskiego opisywali procesy chemiczne jakie zachodziły podczas przeprowadzanych eksperymentów. Uczniowie uzmysłowili sobie , że zjawiska chemiczne obecne są w ich życiu , a oni sami wpływają na ich przebieg. Zajęcia miały na celu zaszczepienie w uczniach pasji i zachęcić do dalszego rozwoju oraz pokazać, że nauka nie musi być nudna.