Z wizytą na wydziale filologicznym

Grupa uczniów naszej szkoły uczęszczających na zajęcia z języka niemieckiego i angielskiego kolejny raz wzięła udział w wyjeździe do Opola w ramach projektu „Gimnazjalny Inkubator Talentów”. Tym razem młodzież pojechała na wykłady do Opola na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Opolskiego w Collegium Maius . Uczniowie mieli okazję wziąć udział w wykładach dotyczących zagadnień z zakresu językoznawstwa.

Poznali bliżej, jak języki obce przenikają się wzajemnie. Wykłady prowadził pracownik wydziału filologii germańskiej, dr Jarosław Bogacki, który również przedstawił grupie bliżej miejsca, w których przebywali – była to m.in.  Sala Senatu Uniwersytetu oraz Muzeum Uniwersytetu Opolskiego, które zostało utworzone 10.03.2014r. Jest ono podzielone na pięć części: w I i II sali mieszczą się m.in. informacje nt. historii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. W III sali jest galeria portretów rektorów UO, w IV są głównie storodruki Biblioteki UO, w V natomiast sali pokazane są bliżej m.in. wydziały UO, Biblioteka oraz życie studenckie. Uczniowie zobaczyli także kaplicę św. Wojciecha.  Po zwiedzeniu Wydziału Filologicznego w Opolu w dobrych humorach i nastrojach uczniowie Pg2 wrócili do Krapkowic.