Z wizytą w Krakowie

Dnia 06.11.2015 br. uczennice oraz uczniowie PG 2, którzy biorą udział w zajęciach dodatkowych z języków obcych, tj. z języka niemieckiego oraz z języka angielskiego w ramach projektu „Gimnazjalny Inkubator Talentów” po raz kolejny mieli okazję pojechać do Krakowa. Na początku wyprawy uczestnicy zwiedzali Stare Miasto wraz z przewodnikiem. Spacerując po mieście uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc.

Należą m.in. ul. Kanonicza, ul. Grodzka, Kościół Św. Piotra i Pawła, Dom Wita Stwosza, Plac Dominikański, Okno Jana, Pawła II, Planty, dziedziniec Collegium Maius, Wierzynek, Tablica Przysięgi Tadeusza Kościuszki, Kościół Św. Wojciecha, ul. Floriańska, Dom Matejki, Jama Michalikowa, Brama Floriańska - pozostałość po dawnych murach miejskich, Mury Obronne z basztami, Barbakan - pozostałość fortyfikacji miejskich w Krakowie, Pomnik Grunwaldzki, Akademia Sztuk Pięknych, Plac Matejki, Teatr Stary, Planty.

Na tym dzień się nie skończył!  Cała grupa zwiedziła również Skarbiec na Wawelu, a także zobaczyła z bliska Rynek Krakowski, a przy tym wieżę Ratusza, Sukiennice, pomnik A. Mickiewicza oraz Rynek główny z Kościołem Mariackim. Uczniowie PG 2 mieli możliwość poznać bliżej bardzo ciekawą i piękną historię oraz zabytki Krakowa. Opiekę nad grupą sprawowały p. Anna Majak oraz p. Jagoda Makselon.