Chemia na uniwersytecie

Uczniowie naszego gimnazjum biorący udział w projekcie „Gimnazjalny Inkubator Talentów” odbyli w czerwcu wdukacyjną do Opola. Uczestniczyli  w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników Katedry Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Młodzież uczestniczyła w następujących zajęciach:

• Alchemia przyrody –  dr Izabela Jasicka – Misiak
  • Mikroskop elektronowy – dr Katarzyna Dziubek
  • Elektroliza oraz reakcje charakterystyczne wybranych związków chemicznych – dr Artur Suchan, mgr inż. Aneta Wróbel

Zajęcia opierały się na pokazie  oraz samodzielnym wykonywaniu doświadczeń. Prowadzący przygotowali  doświadczenia, które były wykonywane przez uczniów.   Pracownicy Uniwersytetu Opolskiego opisywali procesy chemiczne jakie zachodziły podczas przeprowadzanych eksperymentów. Zajęcia miały na celu zaszczepienie w uczniach pasji i zachęcić do dalszego rozwoju oraz pokazać, że nauka nie musi być nudna.