Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Turniej Gier Planszowych - podsumowanie

W miniony piątek, 7 listopada, w naszej szkole odbyły się popołudniowe zajęcia w ramach projektu Gimnazjalny Inkubator Talentów, a także Turniej Gier Planszowych, organizowany przez Samorząd Uczniowski, który przyciągnął w dniu wczorajszym najwięcej uczniów. Wszyscy świetnie się bawili, ponieważ poza rywalizacją był też czas na poznanie nowych, bardzo interesujących gier. Zachęcamy do przeczytania relacji, a także do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali wejściówki na dowolny seans w krapkowickim kinie.

Łącznie w Turnieju wzięło udział 34 uczniów zarówno z klas pierwszych, drugich jak i trzecich. Zdajemy sobie sprawę, że wielu naszych uczniów mieszka na wsi, więc wszyscy zainteresowani mieli możliwość darmowego dojazdu. Uczestnicy mogli sprawdzić się w trzech konkurencjach: uno, szachach oraz scrabble. Największym zainteresowaniem cieszyło się uno. W szachach konkurowało ze sobą 8 osób. Z kolei tylko 6 osób wzięło udział w scrabble, ale za to tam rywalizacja była najbardziej zacięta. W każdej rundzie zawodnicy szli łeb w łeb, najdłuższa rozgrywka trwała ponad 1,5 godziny! Ale zacznijmy od początku ...

Cały Turniej stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Kiedy uczestnicy przybyli do szkoły, zastali przygotowane już plansze do gier i potasowane karty. Każdy gracz po przyjściu, w drodze losowania, zostawał przydzielany do określonego stolika w swojej kategorii. Kiedy już wszyscy zajęli przydzielone im miejsca, nastąpiło krótkie przywitanie oraz zapoznanie z szczegółowymi zasadami. Zwłaszcza w uno, istnieje wiele różnych wariantów grania, więc takie ujednolicenie było konieczne. W tym miejscu należy zaznaczyć, że za organizację Turnieju od strony technicznej odpowiedzialny był Beniamin Strzelecki z klasy III B.

Sama gra sprawiła uczestnikom wiele radości, ale z pewnością również nerwów i w niektórych sytuacjach, niestety - zawodu. Z kolei uczestnicy szachów oraz scrabble musieli wykazać się żelaznymi nerwami i umiejętnością nieszablonowego myślenia. Najlepsi w swoich kategoriach zwyciężali w czterech lub pięciu rundach z rzędu, więc wyniki z pewnością nie są przypadkowe. Ponadto, grę uprzyjemniał poczęstunek przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

Teraz czas na najważniejsze, czyli wyniki w poszczególnych konkurencji. Miłym zaskoczeniem może być to, że wszystkie pierwsze miejsce zajęły przedstawicielki płci pięknej.

Uno

 1. Magdalena Zadrożna, klasa 2 A
 2. Mateusz Kulak, klasa 3 B
 3. Piotr Filusch, klasa 1 B
 4. Kacper Szelwach, klasa 3 B
 5. Sylwester Mitłaszewski, klasa 3 C
 6. Angelika Słomińska, klasa 3 C

Szachy

 1. Anna Sałaciak, klasa 2 C
 2. Marcin Filus, klasa 2 C
 3. Krzysztof Toch, klasa 2 E
 4. Michał Nowak, klasa 1 C
 5. Dago Moczia, klasa 3 B oraz Tomasz Marks, klasa 1 C

Scrabble

 1. Jowita Nowak, klasa 1 C
 2. Denis Madej, klasa 2 A
 3. Długosz Magdalena, klasa 2 C
 4. Paulina Fryszkiewicz, klasa 1 C
 5. Anna Wróbel, klasa 1 C oraz Anna Haliniak, klasa 2 C

Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy poszczególnych kategorii bilety na dowolny seans w krapkowickim kinie.

Jako ciekawostkę możemy podać, że najliczniej reprezentowaną klasą była 3 B (8 osób), a pierwsze miejsce w klasyfikacji klas zajęła 2 C (jeden punkt za nimi uplasowała się 1 C).

 

A oto wypowiedzi niektórych uczestników na temat Turnieju:

 

Mateusz Kulak, klasa 3 B, II miejsce w kategorii Uno

Czy spodobał Ci się pomysł zorganizowania Turnieju Gier Planszowych?

Tak, bardzo mi się podobał. Cieszę się, ze w szkole są nie tylko konkursy z rożnych przedmiotów, ale także turnieje tego typu.

Jak oceniasz atmosferę, organizację? Czy chciałbyś raz jeszcze wziąć udział w czymś takim?

Było naprawdę przyjemnie. Wszyscy dostosowali się do zasad i nie było żadnego chaosu. Jeśli będzie kolejna edycja takiego turnieju, na pewno spróbuję swoich sił raz jeszcze, gdyż zająłem 2 miejsce. Może następnym razem uda mi się wygrać.

 

Anna Haliniak, klasa 2 C

Jak oceniasz atmosferę na Turnieju?

Atmosfera na turnieju była bardzo przyjemna. Nie miało się wrażenia, że jest to rywalizacja. Każdy czy przegrał, czy wygrał, był zadowolony.

Czy było warto przyjść, chciałabyś wziąć udział w kolejnej edycji turnieju?

Oczywiście, że warto było przyjść. Świetnie się bawiłam, a przecież o to w tym chodzi, by to były dobra zabawa. Jeżeli samorząd zorganizuje taki turniej ponownie, chętnie przyjdę.

 

Bardzo cieszy nas taki entuzjazm okazywany wobec naszych przedsięwzięć. Bardzo miło jest spotkać się po lekcjach i to nie tylko dla nagród, ale przede wszystkim dla świetnej zabawy. Warto jeszcze dodać, że wszyscy przybyli mieli możliwość poznać kilka nowych, bardzo interesujących gier - już nie w formie rywalizacji, a rozrywki. Mamy nadzieję, że taki Turniej uda się zorganizować ponownie już wkrótce.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia: panie Adelajdzie Szablickiej-Komander za opiekę nad uczestnikami grającymi w scrabble i szachy; uczniom, którzy udostępnili nam swoje gry; Mateuszowi Kulak oraz Adamowi Gawlitza zaangażowanym bezpośrednio w przygotowanie klas oraz plansz.

 

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony