Zajęcia SZOK

Od 11 czerwca 2014 roku prowadzone są zajęcia z doradztwa edukacyjno-zawodowego dla uczniów  klas trzecich.
Warsztatowa forma tych zajęć sprzyja otwartej komunikacji, która wzmacnia relacje między ludźmi. Młodzież ma możliwość swobodnej oceny własnych i cudzych zalet.
Postrzegają siebie jako osobę niepowtarzalną i nabywają świadomości, że przed startem na rynek pracy należy zadbać o poczucie własnej wartości. Zauważają, że każdego dnia warto myśleć o sobie pozytywnie. Uświadamiają sobie, że nasza samoocena ma wpływ na to jak się zachowujemy i jakich wyborów dokonujemy.

Na zajęciach uczniowie uczą się odczytywania niewerbalnych komunikatów dzięki czemu dowiadują się jak sami powinni się zachowywać w czasie rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Dużo pozytywnych emocji budzą wśród uczniów zadania, w których wymagane jest nie tylko współdziałanie w grupie, ale przyjęcie roli zgodnie ze swoimi predyspozycjami. Nauczyciel ma wtedy okazję do zaobserwowania, czy uczeń przyjął na siebie zadanie, które jest w stanie wykonać.
Dzięki zajęciom uczniowie poszerzą swoją wiedzę i umiejętności w zakresie planowania swojej kariery zawodowej oraz umiejętności znalezienia się na trudnym rynku pracy.