Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

Pasjonujące warsztaty filmowe

Uczniowie PG2 uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych dotyczących „Przemocy w cyberprzestrzeni” w kinie Helios w Kędzierzynie – Koźlu.

Wyjazd miał charakter wychowawczy, jego pomysłodawcy Panie: Anna Warzecha, Olga Żur i Pan Łukasz Hendzel chcieli uświadomić swoim wychowankom do czego może doprowadzić bezrefleksyjne korzystanie z osiągnięć cywilizacyjnych – Internetu i funkcjonujących w nim portali społecznościowych. Dyskusja odbywająca się pod kierunkiem psychologa i funkcjonariusza policji poprzedzona była projekcją duńskiego filmu „ Przytul mnie”. Obraz nie należał do łatwych, nie zakończył się happy endem i był to zdaje się celowy zabieg reżysera. Niektórzy uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w toczącej się na sali kinowej dyskusji. Natomiast nauczyciele jednym głosem zapowiedzieli, że w kwestii bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Film i całe zagadnienie będzie tematem wiodącym lekcji wychowawczej.

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony