Dookoła świata

Nic nie jest zdolnym tak rozświetlić umysłu ludzkiego, jak właśnie geografia” – te słowa Immanuela Kanta z pewnością nie były obce uczestnikom Quizu Geograficznego, który odbył się 21 maja w naszej szkole.
Konkurs został przygotowany przez panią Joannę Cebulę oraz Beniamina Strzeleckiego z klasy II B. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wzięło w nim udział dwadzieścia pięć osób uczących się w naszym gimnazjum, zarówno z klas pierwszych, drugich, jak i trzecich.

W ramach Quizu, ponownie postawiliśmy na nowe technologie i pytania były wyświetlane w formie prezentacji na tablicy multimedialnej. Zadaniem uczestników było zdobyć jak najwięcej punktów, wykonując kolejne zadania. Musieli oni rozpoznać obiekty na mapie oraz słynne budowle, wykazać się znajomością państw, ich flag i stolic oraz rozwiązać krzyżówki o tematyce geograficznej. Prezentację oraz zawarte w niej pytania przygotował Beniamin Strzelecki.
Osoby biorące udział w Quizie zaprezentowały wysoki poziom, szczególnie cieszą dobre wyniki uczniów klas pierwszych i drugich, którzy w przyszłym roku będą mieli okazję zaprezentować naszą szkołę w Konkursie Wojewódzkim. Jednak w tym roku nie jest to jeszcze koniec. Już 12 czerwca odbędzie się Finał szkolnego Quizu Geograficznego. Wezmą w nim udział osoby z najlepszymi wynikami w pierwszym etapie, a mianowicie:
1. Kamil Stachniuk – 3A
2. Kamil Mazurek – 1C