Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

Dookoła świata

Nic nie jest zdolnym tak rozświetlić umysłu ludzkiego, jak właśnie geografia” – te słowa Immanuela Kanta z pewnością nie były obce uczestnikom Quizu Geograficznego, który odbył się 21 maja w naszej szkole.
Konkurs został przygotowany przez panią Joannę Cebulę oraz Beniamina Strzeleckiego z klasy II B. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wzięło w nim udział dwadzieścia pięć osób uczących się w naszym gimnazjum, zarówno z klas pierwszych, drugich, jak i trzecich.

W ramach Quizu, ponownie postawiliśmy na nowe technologie i pytania były wyświetlane w formie prezentacji na tablicy multimedialnej. Zadaniem uczestników było zdobyć jak najwięcej punktów, wykonując kolejne zadania. Musieli oni rozpoznać obiekty na mapie oraz słynne budowle, wykazać się znajomością państw, ich flag i stolic oraz rozwiązać krzyżówki o tematyce geograficznej. Prezentację oraz zawarte w niej pytania przygotował Beniamin Strzelecki.
Osoby biorące udział w Quizie zaprezentowały wysoki poziom, szczególnie cieszą dobre wyniki uczniów klas pierwszych i drugich, którzy w przyszłym roku będą mieli okazję zaprezentować naszą szkołę w Konkursie Wojewódzkim. Jednak w tym roku nie jest to jeszcze koniec. Już 12 czerwca odbędzie się Finał szkolnego Quizu Geograficznego. Wezmą w nim udział osoby z najlepszymi wynikami w pierwszym etapie, a mianowicie:
1. Kamil Stachniuk – 3A
2. Kamil Mazurek – 1C
3. Marta Zdańkowska – 2B
4. Michał Kaliga – 3B
5. Michał Malinowski – 3B
Ciąg dalszy już wkrótce.

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony