Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

Śladami patronów szkoły

 

W ostatnim dniu maja uczniowie naszej szkoły wybrali się na Górę Św. Anny aby tam zgłębić wiedzę na temat trzech powstań śląskich. Jest to o tyle ważne, że patronem naszej szkoły, są właśnie powstańcy śląscy.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali więc wykładu w Muzeum Czynu Powstańczego, a następnie wzięli udział w lekcji przyrodniczej poświęconej różnorodności motyli. Kolejnym punktem wycieczki było złożenie kwiatów i zapalenie znicza pod pomnikiem. Pobyt na Górze Św. Anny zakończył akcent rozrywkowy – wszyscy odważni, lubiący dreszczyk emocji mogli zjechać na saneczkowym torze grawitacyjnym. Opiekę nad gimnazjalistami sprawowali: p. Izabela Szymaniec, p. Ewa Ryszytyło i p. Jagoda Makselon.
Bezpłatna wycieczka edukacyjna mogła się odbyć dzięki sfinansowaniu jej przez Krapkowickie Stowarzyszenie Oświatowe.

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony