Śladami patronów szkoły

W ostatnim dniu maja uczniowie naszej szkoły wybrali się na Górę Św. Anny aby tam zgłębić wiedzę na temat trzech powstań śląskich. Jest to o tyle ważne, że patronem naszej szkoły, są właśnie powstańcy śląscy.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali więc wykładu w Muzeum Czynu Powstańczego, a następnie wzięli udział w lekcji przyrodniczej poświęconej różnorodności motyli. Kolejnym punktem wycieczki było złożenie kwiatów i zapalenie znicza pod pomnikiem. Pobyt na Górze Św. Anny zakończył akcent rozrywkowy – wszyscy odważni, lubiący dreszczyk emocji mogli zjechać na saneczkowym torze grawitacyjnym. Opiekę nad gimnazjalistami sprawowali: p. Izabela Szymaniec, p. Ewa Ryszytyło i p. Jagoda Makselon.
Bezpłatna wycieczka edukacyjna mogła się odbyć dzięki sfinansowaniu jej przez Krapkowickie Stowarzyszenie Oświatowe.