Zmieniaj nawyki – nie klimat!

22 kwietnia obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI pod hasłem „Zmieniaj nawyki – nie klimat!”
Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku (obecnie w 192 krajach świata) a w Polsce obchodzone od 1990 roku, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Podobnie było w naszej szkole. Uczniowie przygotowali okolicznościowe plakaty promujące ekologiczne postawy.

Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji - ludzi dorosłych i dzieci. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko w Dniu Ziemi, ale w każdy dzień. Warto pamiętać, że Ziemia nie jest własnością człowieka, to człowiek należy do Ziemi.

„To nie człowiek przędzie tkaninę życia, on jest w niej tylko małą nitką. Cokolwiek uczyni tkaninie, uczyni samemu sobie.”

Gimnazjaliści, pamiętając o tym świecie przygotowali plakaty.