Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

Zmieniaj nawyki – nie klimat!

22 kwietnia obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI pod hasłem „Zmieniaj nawyki – nie klimat!”
Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku (obecnie w 192 krajach świata) a w Polsce obchodzone od 1990 roku, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Podobnie było w naszej szkole. Uczniowie przygotowali okolicznościowe plakaty promujące ekologiczne postawy.

Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji - ludzi dorosłych i dzieci. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko w Dniu Ziemi, ale w każdy dzień. Warto pamiętać, że Ziemia nie jest własnością człowieka, to człowiek należy do Ziemi.

„To nie człowiek przędzie tkaninę życia, on jest w niej tylko małą nitką. Cokolwiek uczyni tkaninie, uczyni samemu sobie.”

Gimnazjaliści, pamiętając o tym świecie przygotowali plakaty.

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony