Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

Wielcy polscy podróżnicy i geografowie

Podsumowanie konkursu na najpiękniejszy plakat.
Pokonkursowa wystawa plakatów znajduje się na korytarzu obok pracowni geografii. Zwyciężczynią okazała się Katarzyna Guza - uczennica klasy IIIb.

Konkursowe prace prezentowały zarówno sylwetki Polaków zasłużonych dla rozwoju nauk geograficznych - Pawła Edmunda Strzeleckiego, Eugeniusza Romera, Jana Czerskiego, Ignacego Domejki - jak i współczesnych podróżników - Wojciecha Cejrowskiego i Martynę Wojciechowska.

Chciałabym również, by w czasie kolejnych konkursów uczniowie naszej szkoły przygotowali i zaprezentowali informacje o innych wybitnych polskich geografach i podróżnikach. Wśród nich znalazłoby się małżeństwo znawców Grenlandii - Alina i Czesław Centkiewiczowie, również badacze Antarktydy - Henryk Arctowski i Antoni Bolesław Dobrowolski; odkrywca źródeł Amazonki  - Jacek Pałkiewicz; wreszcie Benedykt Polak, który już w XIII wieku (w latach 1245-1247) dotarł do państwa mongolskiego i zostawił opis tej podróży.

Wśród postaci, których sylwetki zostały przybliżone uczniom naszej szkoły w czasie kolejnego konkursu, powinna znaleźć się także para podróżników propagujących wyprawy do wyjątkowych miejsc na ziemi czyli - Tomy Halik i Elżbieta Dzikowska.

Dzięki naszym konkursom uczniowie maja okazję dogłębniej poznać sylwetki Polaków, którzy przyczynili się do lepszego poznania lądów i mórz Ziemi

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony