Wielcy polscy podróżnicy i geografowie

Podsumowanie konkursu na najpiękniejszy plakat.
Pokonkursowa wystawa plakatów znajduje się na korytarzu obok pracowni geografii. Zwyciężczynią okazała się Katarzyna Guza - uczennica klasy IIIb.

Konkursowe prace prezentowały zarówno sylwetki Polaków zasłużonych dla rozwoju nauk geograficznych - Pawła Edmunda Strzeleckiego, Eugeniusza Romera, Jana Czerskiego, Ignacego Domejki - jak i współczesnych podróżników - Wojciecha Cejrowskiego i Martynę Wojciechowska.

Chciałabym również, by w czasie kolejnych konkursów uczniowie naszej szkoły przygotowali i zaprezentowali informacje o innych wybitnych polskich geografach i podróżnikach. Wśród nich znalazłoby się małżeństwo znawców Grenlandii - Alina i Czesław Centkiewiczowie, również badacze Antarktydy - Henryk Arctowski i Antoni Bolesław Dobrowolski; odkrywca źródeł Amazonki  - Jacek Pałkiewicz; wreszcie Benedykt Polak, który już w XIII wieku (w latach 1245-1247) dotarł do państwa mongolskiego i zostawił opis tej podróży.

Wśród postaci, których sylwetki zostały przybliżone uczniom naszej szkoły w czasie kolejnego konkursu, powinna znaleźć się także para podróżników propagujących wyprawy do wyjątkowych miejsc na ziemi czyli - Tomy Halik i Elżbieta Dzikowska.

Dzięki naszym konkursom uczniowie maja okazję dogłębniej poznać sylwetki Polaków, którzy przyczynili się do lepszego poznania lądów i mórz Ziemi