Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

Z wizytą w cerkwi i Humanitarium

Po raz kolejny w naszej szkole tradycji stało się zadość. Aby przełamać szkolną rutynę, klasy I D, E i F udały się do Wrocławia, aby zdobyć „u źródeł” informacje z zakresu wiedzy o społeczeństwie i historii.

Ważnym zagadnieniem wartym poznawania są kwestie mniejszości religijnych, narodowych i etnicznych. Dogłębne zrozumienie ich sprzyja kształtowaniu postaw tolerancji i życzliwości, odsuwa widmo ksenofobii i uprzedzeń. Najlepszą metodą na przełamywanie stereotypów są bezpośrednie spotkania. Młodzież z naszego gimnazjum miała okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji we wrocławskiej cerkwi pod wezwaniem św. Cyryla i Metodego. Ksiądz prowadzący spotkanie objaśnił uczniom historię i istotę prawosławia, zwrócił uwagę na podobieństwa i różnice między wyznaniami prawosławnym i katolickim, odpowiedział też na pytania uczniów. Mogli oni podziwiać wspaniały ikonostas, freski i ikony charakterystyczne dla wystroju cerkwi. Spotkania takie są dobrym sposobem na wzbudzenie ciekawości wobec wszystkiego, co inne, a dobrze poznane przestaje budzić obawy.

Nagrodą za pilną naukę była część rozrywkowa – zgodnie z tradycją w tym zakresie uczniowie spędzili godzinę w kręgielni, ciesząc się aktywnością fizyczną, rywalizacją i świetną zabawą.

Wizyta w Humanitarium była połączeniem edukacji z rozrywką, w nietuzinkowy sposób uczniowie zostali wprowadzeni w świat dźwięku i muzyki. Poprzez działania praktyczne, twórcze, zależące od inwencji ucznia, możliwe były różnorodne eksperymenty z dźwiękami i ich modyfikowaniem.

Wycieczki tego typu zdają egzamin i z niecierpliwością czekamy na kolejne!

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony