Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

Giełda szkół

W ostatni piątek w naszej szkole odbyła się giełda szkół ponadgimnazjalnychpodczas której swą ofertę edukacyjną prezentowały 23 placówki z całego województwa. Jest to jedyne tego typu wydarzenie w powiecie krapkowickim.

Celem giełdy było zapoznanie uczniów klas trzecich z ofertą edukacyjną szkół zawodowych, techników i liceów. Każda z placówek miała do dyspozycji stanowisko. Prezentujące się szkoły oferowały zróżnicowane i niejednokrotnie bardzo ciekawe wizje nauczania.

Uczniowie zostali obdarowani ulotkami informacyjnymi, dzięki którym łatwiej będzie im dotrzeć do szkoły wzbudzającej ich zainteresowanie.

Już drugi rok klasa 3a wraz z p. Anną Włoch zajęła się organizacją imprezy. Przyjęli gości bardzo serdecznie. Dla każdego zaproszonego przedstawiciela szkoły był przygotowany poczęstunek, składający się z kawy, herbaty oraz własnoręcznie upieczonego ciasta. Wszyscy goście podczas trwania giełdy mogli skorzystać z pomocy naszych uczniów.

Nasza szkoła jest jedynym miejscem w powiecie krapkowickim, gdzie organizuje się giełdę szkół, dlatego odwiedzają nas również uczniowe z innych pobliskich gimnazjów. Dziewczyny z koła reporterskiego przeprowadziły wywiady, z których wynika, że reprezentanci byli zachwyceni naszą szkołą i panującą w niej atmosferą.

Z roku na rok zainteresowanie giełdą rośnie. Większość młodych ludzi nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość, dlatego uważają że organizowanie takich akcji to bardzo dobry pomysł.

Julia i Ala

(sekcja reporterska)

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony