Warsztaty dziennikarskie

14 marca uczniowie klasy 1d (społeczno – medialnej) uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez Michaelę Suszkę, naszą absolwentkę.

Lubię wracać do miejsca, gdzie spotkało mnie tyle dobra, gdzie spotkałam ważnych dla mnie ludzi. Lubię powroty, ponieważ wiem, że nadal ktoś tu na mnie czeka.

„Piękno ukryte w słowach” to warsztaty pokazujące, w jaki sposób należy redagować tekst, by przykuł uwagę czytelnika. Podczas zajęć staram się podpowiedzieć, jakiezabiegi należy stosować, by artykuł stał się ciekawszy i bardziej atrakcyjny dla szerszego grona odbiorców. Konkretne przykłady ilustruję za pomocą napisanych przeze mnie treści opublikowanych w Internecie. Mam nadzieję, że to spotkanie pozostanie na długo w pamięci krapkowickiej młodzieży.

Pragnę z całego serca podziękować za zaproszenie p. Edycie Dziedzinie, dzięki której mogłam w dzisiejszym dniu podzielić się moją pasją z uczniami. Jestem dopiero na początku mojej pisarskiej ścieżki. Nieśmiało stawiam na niej swoje pierwsze kroki. Przede mną jeszcze wiele nieprzespanych nocy, przekreślonych zdań i potarganych kartek… Pisanie uczy pokory. Wymaga ono nieustannej pracy nad swoim warsztatem oraz poszukiwania wymagających mentorów. Nigdy nie można powiedzieć, że jest się wystarczająco doskonałym. Trzeba od siebie ciągle wymagać. W taki sposób postępowali najwięksi pisarze świata.

Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach to miejsce i ludzie, których darzę ogromnym sentymentem i szacunkiem. To tutaj zawarłam znajomości, które przetrwały wiele lat oraz rozwinęłam swoje skrzydła.

Zapraszam do zapoznania się i śledzenia rubryk „Gorący temat” oraz „Wydarzenia” znajdujących się na portalu www.bestlunch.pl,

Michaela Suszka