Dzień Dziecka w PG2

Pokazy projektów edukacyjnych, obchody Dnia Europejskiego i rozgrywki sportowe - tak obchodziliśmy Dzień Dziecka w PG2

"Ile państw liczy obecnie UE?", "Jakie miasto jest stolicą Luksemburga?", "Skąd pochodzi typowe, włoskie danie - pizza?", "W jakim kraju jeżdżą pociągi TGV?", - jeśli znacie odpowiedzi na te pytania oraz wiele wiele innych na temat krajów Unii Europejskiej, to prawdopodobnie odnieślibyście sukces w "QUIZIE EUROPEJSKIM", który odbył się w PG nr 2 w Krapkowicach.

Dzień 01.06 był tradycyjnie obchodzony w naszej szkole jako połączone święto Dnia Europejskiego, Dnia Dziecka i Dnia Sportu. Były też prezentacje projektów gimnazjalnych klas II. Aby uczcić święto zjednoczonej Europy,  propagować o niej wiedzę oraz zabawić gimnazjalistów uczniowie klas Ib i IIId pod kierubkiem p. Anny Majak i p. Beaty Kurdzielewicz przeprowadzili quiz dla kolegów,  nauczycieli i pracowników szkoły na temat krajów Europejskich. Sami też stanowili barwny symbol wybranych krajów UE, a także element quizu. Przedstawiciele Polski, Niemiec,  Włoch,  Francji, Grecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii odwiedzali kolegów i ich wychowawców i testowali ich wiedzę na temat wspólnoty Europejskiej. Odkrywanie tajników wiedzy o naszym Zjednoczonym Kontynencie  nagradzane brawami i słodyczami spotkało się z wielką aprobatą wśród uczniów naszej szkoły!

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wam wszystkim dużo radości i udanego dnia! Organizatorki quizu - p. Majak i p. Kurdzielewicz