Dbajmy o swoje zdrowie...

Dnia 19 maja 2017 w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach odbyło się spotkanie z lekarzem specjalistą  w dziedzinie psychiatrii Arturem Czamańskim, na temat zdrowia psychicznego oraz chorób związanych z ośrodkowym układem nerwowym człowieka.

Uczniowie z klas Ib, Id i IIId z zainteresowaniem wysłuchali wykładu dotyczącego problemów, z którymi często zmaga się młodzież w ich wieku. Poznali prawdę o tym, jakie skutki może nieść za sobą stosowanie wszelkich środków odurzających i tzw. polepszaczy humoru. Zostali poinformowani o możliwościach leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego w naszym rejonie.  Dowiedzieli się jak wygląda diagnostyka, leczenie oraz funkcjonowanie człowieka dotkniętego chorobą psychiczną. Został im przybliżony temat depresji, o której teraz tak często słyszymy, a także uzależnień – zjawiska występującego zarówno u młodszych, jak i u starszych osób. Uczniowie usłyszeli co może być przyczyną takich chorób oraz, że mogą one spotkać każdego z nas, dlatego bardzo ważne jest, abyśmy rozmawiali z innymi o swoich problemach.

Pamiętajmy, że poprzez rozmowę możemy pomóc sobie, a także drugiej osobie. Zdrowie psychiczne jest równie istotne jak zdrowie fizyczne i należy o nie dbać. W kryzysowych sytuacjach nie bójmy się prosić o pomoc specjalistów.