Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

Dbajmy o swoje zdrowie...

Dnia 19 maja 2017 w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach odbyło się spotkanie z lekarzem specjalistą  w dziedzinie psychiatrii Arturem Czamańskim, na temat zdrowia psychicznego oraz chorób związanych z ośrodkowym układem nerwowym człowieka. 

 

Uczniowie z klas Ib, Id i IIId z zainteresowaniem wysłuchali wykładu dotyczącego problemów, z którymi często zmaga się młodzież w ich wieku. Poznali prawdę o tym, jakie skutki może nieść za sobą stosowanie wszelkich środków odurzających i tzw. polepszaczy humoru. Zostali poinformowani o możliwościach leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego w naszym rejonie.  Dowiedzieli się jak wygląda diagnostyka, leczenie oraz funkcjonowanie człowieka dotkniętego chorobą psychiczną. Został im przybliżony temat depresji, o której teraz tak często słyszymy, a także uzależnień – zjawiska występującego zarówno u młodszych, jak i u starszych osób. Uczniowie usłyszeli co może być przyczyną takich chorób oraz, że mogą one spotkać każdego z nas, dlatego bardzo ważne jest, abyśmy rozmawiali z innymi o swoich problemach.

Pamiętajmy, że poprzez rozmowę możemy pomóc sobie, a także drugiej osobie. Zdrowie psychiczne jest równie istotne jak zdrowie fizyczne i należy o nie dbać. W kryzysowych sytuacjach nie bójmy się prosić o pomoc specjalistów. 

 

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony