W rocznicę III Powstania Śląskiego

W tym roku obchodzimy 96 rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego, które rozpoczęło się z 2 na 3 maja 1921 r. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat opiekują się Pomnikiem Powstańców Śląskich na cmentarzu w Krapkowicach. Tradycją szkoły jest również apel przy pomniku, który odbywa się w pierwszych dniach maja, a w którym uczestniczą uczniowie klas III. Warto również wspomnieć, że w tym roku szkolnym minęło 11 lat od odnowienia pomnika, bowiem dokonano tego z inicjatywy pana Henryka Długosza i dyrektora naszej szkoły pana Antoniego Chlipały w roku szkolnym 2005/2006. 4 maja uczniowie zgromadzili się więc przy pomniku, by uczcić pamięć swych patronów minutą ciszy i zapalić znicze. Najpierw wysłuchali krótkiego przemówienia, w którym przypomniano im historię wszystkich trzech powstań śląskich i ich znaczenie –  w szczególności trzeciego z nich, które w najistotniejszy sposób wpłynęło na ukształtowanie się granicy polsko-niemieckiej odrodzonej II Rzeczpospolitej.