Co słychać u geografów?

I Quiz geograficzny

Z małym opóźnieniem prezentujemy wyniki quizu, który odbył się w minionym roku szkolnym 2015/2016: pierwsze miejsce zajął Mateusz Mrosek z byłej klasy 2d, drugie miejsce Aleksandra Sobótka również z byłej klasy 3 d, a trzecie nasz obecny absolwent, uczeń byłej 3c- Łukasz Łyczkowski. Quiz przeprowadziła Dominika Strzelecka z byłej klasy 2d oraz absolwent naszej szkoły- Beniamin Strzelecki.

II Wojewódzki Konkurs Geograficzny 2016/2017 etap szkolny

W listopadzie 2016r. odbył się pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Poniżej

prezentujemy listę osób, które reprezentowały naszą szkołę na eliminacjach miejsko- gminnych:

1. Mateusz Mrosek 3d

2. Łukasz Broj 2c

3. Anna Jędrzejewska 3d

4. Kamil Raróg 1c

III Dnia 2 stycznia 2017r. na lekcji u klasy 3d interesujący wykład na temat Kostaryki poprowadziła

Daniela Jiménez Gómez, mieszkanka właśnie tego kraju. Uczniowie mogli dowiedzieć się czegoś

o kulturze, codziennym życiu mieszkańców oraz wielu ciekawostek między innymi tego, że Kostaryka

to największe państwo na świecie, które nie posiada własnej armii. Trzecioklasistom bardzo podobała

się prezentacja, a Danieli dziękujemy i zapraszamy do PG 2 podczas następnej wizyty w Polsce!

IV Wojewódzki Konkurs Geograficzny 2016/ 2017 etap miejsko- gminny

Dnia 31 stycznia czwórka uczniów naszej szkoły zmierzyła się z zadaniami eliminacji miejskogminnych

konkursu geograficznego. Do etapu wojewódzkiego przeszedł Mateusz Mrosek z klasy 3d i

Łukasz Broj z klasy 2c. Bardzo wysokie miejsca zajęli również Kamil Raróg z klasy 1c (4. miejsce) oraz

Anna Jędrzejewska klasa 3d (5. miejsce). Naszych geografów, do każdego z etapów przygotowywała

Pani Joanna Cebula.

Za Mateusza i Łukasza trzymamy kciuki 8 marca, podczas etapu wojewódzkiego.

Dominika Strzelecka