Wycieczka do Drezna

09 grudnia 2016r. uczniowie PG2 poznawali uroki Drezna. Na początku zwiedziliśmy galerię sztuki w zamku Zwinger, gdzie podziwialiśmy pejzaże Canaletta, obrazy Rembrandta i Rubensa. Mieliśmy również okazję zobaczyć panoramę Drezna z tarasu. Następnie przeszliśmy starówką na jarmark, gdzie uczniowie mieli możliwość oglądania straganów i smakowania tradycyjnych potraw takich jak currywurst, bratwurst, pierniki. Podszkolili się także w języku angielskim, niemieckim jak i migowym. W drodze do autokaru weszliśmy do Frauenkirche i kościoła pw. Trójcy św., gdzie mieliśmy przyjemność posłuchać XVII-wiecznych organów. Wszyscy pełni miłych wrażeń i w przedświątecznych humorach wrócili cali i zdrowi późnym wieczorem do domów.