Niepełnosprawni zawsze sprawni w PG2

Rok szkolny 2013/2014 jest w sferze wychowawczej poświęcony zagadnieniom związanym z potrzebami osób niepełnosprawnych. Pamiętali o tym uczniowie kl. III b, którzy pod kierunkiem p. Edyty Dziedziny oraz Łukasza Hendzla przeprowadzili akcję pod hasłem ,,Niepełnosprawni zawsze sprawni w PG2”.

Wszyscy jesteśmy pełnoprawnymi członkami naszego społeczeństwa, dlatego my, uczniowie kl. III B, pragniemy zachęcić wszystkich do tego, abyście  zawsze byli otwarci  na potrzeby osób niepełnosprawnych poprzez:

- pomoc w pokonywaniu barier architektonicznych,

- wspieranie dobrym słowem.

Każdy może dać coś z siebie. Osoba niepełnosprawna może pokonać swoje problemy dzięki wspólnej pomocy.

Dnia 16.01.2014r. uczniowie rozdawali lizaki w kształcie serca, które miały zachęcić gimnazjalistów do czynienia dobra wokół siebie poprzez wzajemną pomoc innym ludziom.

Nasza szkoła jest w pełni przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Mamy windę i podjazdy.