Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

Pamiętamy o patronach

Przed świętami 1 i 11 listopada uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach, jak zresztą każdego roku, zaangażowali się w prace porządkowe na mogile Powstańców Śląskich na Cmentarzu Komunalnym w Krapkowicach.
Grób został wyłożony świerkiem, natomiast pomnik ozdobiono stroikami, które przygotowali uczniowie szkoły. Krapkowickiej młodzieży pochwała należy się nie tylko za przystrojenie grobu. Warto zauważyć, że uczniowie PG nr 2 sadzą i podlewają kwiaty, sprzątają i dbają o pomnik przez cały rok.
Nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się, że młodzi ludzie potrafią docenić przeszłość swojego kraju i zgodnie z maksymą marszałka Piłsudskiego „szanują swoją historię – szanują ją dla siebie, szanują ją dla dzieci”.

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony