Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

Pamiętamy

Na tydzień przed świętem Wszystkich Świętych uczniowie naszego gimnazjum zrobili dobry uczynek i posprzątali opuszczone groby. 

Osoby, które najbardziej się zaangażowały, wyjaśniły, dlaczego zadbanie o groby niczyje było dla nich takie ważne. 

Dominika Mazurek: Moje sumienie nie pozwoliło mi patrzeć na te wszystkie opuszczone groby. Z okazji święta zmarłych chciałam zrobić dobry uczynek. 

Armin Piela: Dbanie o miejsca pochówku moich bliskich zmarłych jest dla mnie prioryetem, więc chciałem przyczynić się do  uświetnienia grobów, których nikt nie odwiedza.

Olga Rymwid-Mickiewicz: Mieszkam w Krapkowicach i szczególnie zależy mi na tym, żeby, aby tutejszy cmentarz był zadbany. Skoro miałam okazję, to chciałam to zrobć osobiście. 

Tamira Pacion: Z powodu już kończącego się roku miłosierdzia stwierdziłam, że do podsumowania tego roku potrzebuję takiego pięknego czynu. Uprzątnięcie tych grobów było dla mnie bardzo ważnym zadaniem. Cieszę się, że mogłam to zrobić, ponieważ dzięki temu poczułam, że się spełniam i mogę komuś pomóc.

Wysprzątane groby zostały upiększone wspaniałymi stroikami robionymi przez uczniów PG2. 

Michalina Bujak

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony