Każdy inny a wszyscy tacy sami

Wszyscy jesteśmy pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, dlatego  uczniowie naszej szkoły, wraz z nauczycielami pragną zachęcić wszystkich do otwartości na potrzeby osób niepełnosprawnych poprzez m.in.:
- pomoc w pokonywaniu barier architektonicznych,
- życzliwość i empatię,
- aktywizację do pełnego uczestnictwa w życiu szkoły,
- wzajemne wsparcie i akceptację.
Każdy może dać coś z siebie. Osoba niepełnosprawna pokonuje swoje problemy dzięki wspólnej pomocy ale także jest wsparciem dla pełnosprawnych kolegów i koleżanek.
PG 2  jest w pełni przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych.