Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Jego celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.
Myśl, która nam w tym roku przyświecała, należy do Jana Pawła II. Wypowiedział ją w Zamościu 12 czerwca 1999r.: „Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeśli kochacie tę ojczystą ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi!”

W naszej szkole z okazji tego święta uczniowie wykazali się zdolnościami plastycznymi. Wykonali plakaty ilustrujące ich wyobrażenia związane z ochroną naszej Ziemi. Prace uczniów upiększyły szkolne korytarze. Ponadto gimnazjaliści brali udział w konkursie wiedzy ekologicznej „EKO-test”. Wykazali się dużą znajomością wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Najlepszym zawodnikiem okazał się uczeń klasy IId Mateusz Mrosek. Gratulujemy!!!
Wszystkim uczniom zaangażowanym w ubogacenie obchodów Święta Ziemi serdecznie dziękujemy!