Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Jego celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.
Myśl, która nam w tym roku przyświecała, należy do Jana Pawła II. Wypowiedział ją w Zamościu 12 czerwca 1999r.: „Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeśli kochacie tę ojczystą ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi!”

W naszej szkole z okazji tego święta uczniowie wykazali się zdolnościami plastycznymi. Wykonali plakaty ilustrujące ich wyobrażenia związane z ochroną naszej Ziemi. Prace uczniów upiększyły szkolne korytarze. Ponadto gimnazjaliści brali udział w konkursie wiedzy ekologicznej „EKO-test”. Wykazali się dużą znajomością wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Najlepszym zawodnikiem okazał się uczeń klasy IId Mateusz Mrosek. Gratulujemy!!!
Wszystkim uczniom zaangażowanym w ubogacenie obchodów Święta Ziemi serdecznie dziękujemy!

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony