Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

Aby świadomie wybrać szkołę

Przez cały marzec naszą szkołę odwiedzali przedstawiciele różnych szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa opolskiego. Mateusz z kółka reporterskiego, w podczas rozmowy z panią Anną Włoch, która jest szkolnym doradcą zawodowym pozyskał kilka informacji na ten temat. Zapraszamy do przeczytania krótkiej rozmowy.

Mateusz: Przez cały marzec naszą szkołę odwiedzali przedstawiciele różnych szkół ponadgimnazjalnych. Do kogo przyjeżdżali i w jakim celu?
p. Anna Włoch: Byli to uczniowie i nauczyciele szkół z całej Opolszczyzny.  Przedstawiali oni naszym uczniom z klas III możliwości przyszłego kształcenia i wybrania zawodu.
Trzecioklasiści poznali ofertę edukacyjną poszczególnych placówek oświatowych, zapoznali się ze specyfiką szkół i proponowanymi profilami klas. Każdy uczeń ma możliwość odbycia indywidualnej konsultacji oraz pobrania materiałów informacyjnych.

Jakie reprezentanci jakich szkół odwiedzili naszą placówkę?

Były to licea i technika z całego województwa np. z Prudnika, Opola, Tułowic, Głogówka, Komorna i oczywiście z Krapkowic.

Dziękuję za rozmowę

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony