Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

„Razem z naszymi dziećmi budujemy środowisko wolne od agresji”

Rodzice uczniów naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w ciekawym spotkaniu z panią psycholog Ireną Niewęgłowską. W swym wystąpieniu w bardzo ciekawy sposób przypomniała ona rodzicom podstawową wiedzę na temat procesów jakie w okresie dojrzewania zachodzą w młodych ludziach. Nastolatkowie chcą dominować, mieć swoje zdanie, eksperymentują i poszukują nowych doznań.  Pani psycholog zwróciła uwagę na ogromną  potrzebę rozmowy rodzica ze swoim dorastającym dzieckiem. Przedstawiła sposoby radzenia sobie w różnych sytuacjach wychowawczych. Podała wiele  konkretnych przykładów jak rozwiązywać codzienne problemy, które pojawiają się właśnie w tym trudnym czasie rozwoju dziecka. Nadmieniła, że czas świąteczny sprzyja wyciszeniu konfliktów i prosiła aby rodzice odrobili zadanie domowe na temat „Czy wchodzisz do pokoju swojego dziecka, a jeśli tak to po co?”.

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony