„Razem z naszymi dziećmi budujemy środowisko wolne od agresji”

Rodzice uczniów naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w ciekawym spotkaniu z panią psycholog Ireną Niewęgłowską. W swym wystąpieniu w bardzo ciekawy sposób przypomniała ona rodzicom podstawową wiedzę na temat procesów jakie w okresie dojrzewania zachodzą w młodych ludziach. Nastolatkowie chcą dominować, mieć swoje zdanie, eksperymentują i poszukują nowych doznań.  Pani psycholog zwróciła uwagę na ogromną  potrzebę rozmowy rodzica ze swoim dorastającym dzieckiem. Przedstawiła sposoby radzenia sobie w różnych sytuacjach wychowawczych. Podała wiele  konkretnych przykładów jak rozwiązywać codzienne problemy, które pojawiają się właśnie w tym trudnym czasie rozwoju dziecka. Nadmieniła, że czas świąteczny sprzyja wyciszeniu konfliktów i prosiła aby rodzice odrobili zadanie domowe na temat „Czy wchodzisz do pokoju swojego dziecka, a jeśli tak to po co?”.