Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

Cudzoziemiec to też ja

O tym, że wiele nas łączy z ludźmi zamieszkującymi nawet bardzo odległe zakątki świata, mogli się przekonać nasi uczniowie, którzy 13 listopada 2015 roku wzięli udział w warsztatach międzykulturowych w języku polskim i angielskim „Defamiliarise ourselves with the familiar/ familiarise ourselves with the strange”. Organizatorem warsztatów był Michał Wanke, pracownik Instytutu Socjologii Uniwersytetu Opolskiego, który wraz ze swoimi studentami postanowił przybliżyć gimnazjalistom inne kultury.

Studenci z Ukrainy, Turcji, Grecji, Pakistanu i Afganistanu opowiadali młodszym kolegom i koleżankom o swoich krajach. Gimnazjaliści mogli poznać historię, zwyczaje, kuchnię, system edukacji, religię poszczególnych państw. Doskonalili również swój angielski, gdyż cudzoziemcy mówili do nich w tym właśnie języku. Gimnazjaliści mieli okazję zadawać pytania, dzięki czemu ich ciekawość została w pełni zaspokojona. Atrakcją warsztatów były ozdobne tatuaże wykonane henną, które studentki robiły chętnym dziewczętom. 

Warsztaty należy ocenić bardzo wysoko. Zostały starannie przygotowane i dobrze przeprowadzone, a ich przesłanie – bezcenne. Młodzież gimnazjalna przekonała się, że cudzoziemiec nie różni się znacząco od nas samych, a opieranie swoich poglądów jedynie na stereotypach, jest błędne.

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony