Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

Zmiana strony www

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

 

od 4.09.2017 roku oficjalna strona internetowa szkoły znajduje się pod adresem:

 

www.psp1.krapkowice.pl

 

ZAPRASZAMY

 

 Uczniowie klas I-VI uczęszczają do szkoły w budynku przy ulicy Szkolnej 3,
uczniowie klas VII oraz klas II i III gimnazjum do budynku przy ulicy Kwiatowej 7.

 

Boisko


W okresie wakacyjnym boisko szkolne dostępne jest dla mieszkańców codziennie od godz. 16:00 do zachodu słońca


Zakończenie Roku Szkolnego

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego odbędzie się o godzinie 9:30

Dzień Dziecka w PG2

Pokazy projektów edukacyjnych, obchody Dnia Europejskiego i rozgrywki sportowe - tak obchodziliśmy Dzień Dziecka w PG2

"Ile państw liczy obecnie UE?", "Jakie miasto jest stolicą Luksemburga?", "Skąd pochodzi typowe, włoskie danie - pizza?", "W jakim kraju jeżdżą pociągi TGV?", - jeśli znacie odpowiedzi na te pytania oraz wiele wiele innych na temat krajów Unii Europejskiej, to prawdopodobnie odnieślibyście sukces w "QUIZIE EUROPEJSKIM", który odbył się w PG nr 2 w Krapkowicach.

"Jeden z kilkunastu"

Dnia 31.05.17r. w ramach obchodów Dnia Unii Europejskiej i z okazji Dnia Dziecka został zorganizowany szkolny konkurs pt. "Jeden z kilkunastu" o tematyce przewodniej KRAJE NIEMECKIJĘZYCZNE. Uczniowie PG 2 mogli zmierzyć się ze sobą i sprawdzić swoją wiedzę w tym zakresie. 

Każdy z uczestników otrzymywał pytania, które dotyczyły takich tematów jak m.in. georafia, kultura, zwyczaje i obyczaje, polityka,  muzyka, sport itp.

Konkurencja była ogromna! Jak się okazuje uczniowie naszego gimnazjum posiadają bardzo dużo wiedzę, a przede wszystkim mają w sobie niesamowitą siłę walki!

Dbajmy o swoje zdrowie...

Dnia 19 maja 2017 w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach odbyło się spotkanie z lekarzem specjalistą  w dziedzinie psychiatrii Arturem Czamańskim, na temat zdrowia psychicznego oraz chorób związanych z ośrodkowym układem nerwowym człowieka. 

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony