Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

Z wizytą w telewizji

Uczniowie PG2 spełniają swoje marzenia.
Agata Pietras z III"a" opowiada Mai Martynowskiej o swojej podróży do Warszawy i wizycie w telewizji TVN podczas transmitowanego na żywo, znanego programu X-Factor.

 Maja: Słyszałam, że byłaś w TVNie podczas nagrywania X-Factor. Jak do tego doszło?
Agata: Dowiedziałam się, że jest konkurs, w którym można wygrać wejściówki do x-Factora. Trzeba było zdobyć największa ilość tzw "lajków" pod swoim zdjęciem. Pomyślałam, że warto spróbować i udało się. Zdobyłam ponad 1290 polubień.

M: Jakie miałaś odczucia widząc to wszystko na żywo?
A: Zupełnie inaczej się to wszystko przeżywa niż oglądanie programu w domu przed telewizorem. Jest dwa razy więcej emocji.

M: Czy udało Ci się porozmawiać z kimś z jury lub z uczestników programu?
A: Owszem, udało mi się zamienić kilka słów z Ewa Farną. Rozmawiałam także z jedną z uczestniczek programu Martą Bijan, która jest moją faworytką i trzymam za nią kciuki do końca.

M: Co na to Twoi rodzice? Jak wyglądały przygotowania do podróży?
A: Moja mama ucieszyła się wiedząc, że zdobyłam coś ważnego dla siebie. Oczywiście było wielkie zamieszanie, gdyż w ciągu jednego dnia musiałam wszystko zorganizować: transport i nocleg. Na szczęście z niczym nie było problemu.
Pojechałam z moją przyjaciółką ponieważ wejściówka była podwójna.

M: Czy opłacało Ci się przejechać tyle kilometrów, żeby zobaczyć to wszystko?
A: Tak, opłacało się. Bardzo bym chciała tam pojechać po raz kolejny, o ile mi się uda.

M:Podejrzewam, że znajomi i przyjaciele wspierali Cię podczas głosowania.
A: Wspierali mnie bardzo i za to im najbardziej dziękuję, ale nie tylko im, bo pomogli mi ludzie, których nawet nie znam. Jestem wdzięczna za wszystkie głosy, spełniło się jedno z moich małych marzeń. Gdyby nie oni, nie doszłoby do tego.

M: Dziękuję za rozmowę.
A: Także dziękuję. Na końcu chciałam powiedzieć o tym, że jeżeli ktoś chciałyby się tam znaleźć, to mogę wam zagwarantować, że gdy się czegoś chce, to warto do tego dążyć - marzenia się spełniają.

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony