Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

1 kwietnia - ale heca!

Pierwszego dnia kwietnia w naszej szkole działy się zdumiewające rzeczy. Było wesoło i śmiesznie.

W szkolnym sklepiku, w promocyjnej cenie  można było zakupić kilogram szynki wieprzowej. Stołówka natomiast serwowała kawior oraz homary a na halę sportowa wstęp mieli tylko uczniowie w szpilkach. Nie wierzycie? I słusznie! Wszystko to bowiem były tylko żarty przygotowane przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego z okazji Prima Aprilis. Ci z uczniów, którzy najszybciej zlokalizowali ukryte na terenie szkoły dowcipy, zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Było więc co robić podczas przerw. Szkołę poruszyło także poważne głoszenie z rzekomo nowym rozporządzeniem ministerialnym o nazwie "Zdrowe stopy - zdrowy uczeń - gwarancja sukcesu". Zgodnie z nim, minister nakłada na uczniów obowiązek noszenia jednakowych kapci. Dziewczynki różowe, chłopcy niebieskie, wszyscy z wyhaftowanym imieniem i nazwiskiem. Pomysł dziwny? Owszem, ale byli tacy, którzy uwierzyli i bardzo się przejęli. Pozdrawiamy i życzymy poczucia humoru przez cały rok.

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony