Książki są OK!

Ponad 200 różnych pozycji książkowych zebrano podczas akcji "Drugie Życie Książki" zorganizowanej przez  Samorząd Uczniowski PG2. Wszystko dla uczniów i mieszkańców - zupełnie za darmo!

Pośród wielu dostępnych publikacji znalazły się powieści, biografie, lektury szkolne, albumy, tomiki poezji, książki popularnonaukowe a także bajki dla dzieci - słowem - dla każdego coś miłego. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Tłumnie przybyli uczniowie chętnie zabierali egzemplarze, które zwróciły ich zainteresowanie. Przyszła także spora grupka mieszkańców okolicy, którzy przynieśli coś od siebie a także coś dla siebie wybrali. Przybyłe osoby bardzo chwaliły przedsięwzięcie.

Przypomnijmy, że ideą akcji było popularyzowanie czytelnictwa. Każdy, kto przyszedł, mógł przynieść swoje przeczytane już książki a zabrać ze sobą inne wybrane pozycje.

Samorząd Uczniowski planuje kolejną akcję już za rok, ale książki wymieniać można na co dzień.