Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

Walentynki w PG2

Samorząd Uczniowski przygotował obchody Walentynek.

Na dwa tygodnie przed Dniem Świętego Walentego na tablicy ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego zawisł starannie wykonany plakat, który przypominał o święcie i o tym, że Walentynką można obdarować nie tylko koleżankę czy kolegę, w którym się kochamy, lecz także koleżankę, kolegę czy nauczyciela, którego lubimy. Na cztery dni przed 14.02 na szkolnym korytarzu do specjalnie przygotowanej skrzynki ( w kształcie serca) wszyscy chętni mogli wrzucić Walentynki. W dniu święta posłańcy Kupidyna roznieśli pocztę do adresatów. Jednak na tym nie koniec niespodzianek. Uczennice, uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły zostali obdarowani Walentynkami, każdy z ozdobionej skrzyni wylosował dla siebie czerwone serce z dołączonym do niego cytatem odnoszącym się do miłości i przyczepionym barwną tasiemką cukierkiem. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się też z Walentynką do dyrektora szkoły Pana Antoniego Chlipały, by w tym pozytywnym dniu podziękować za życzliwość wobec uczniów i wspieranie działalności Samorządu Uczniowskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, bo to dzięki nim mogliśmy wykonać piękne Walentynki, miło nam, że do akcji przyłączyła się każda klasa bez wyjątku. Chylimy czoła przed uczniami, którzy niczym elfy w pracowni świętego Mikołaja pracowali nad misternie wykonanymi serduszkami: Denisowi z 1 „a”, Ani, Ali i Madzi z 1 „c”, Antkowi i Kamilowi z 1 „f”, Paulinie z 2 „c”, Ali i Kasi z 3 „a”, Ani i Kasi z 3 „b”, Wiktorii z 3 „c”. Stefie z 3 „a” dziękujemy za starannie wykonaną skrzynkę na Walentynkową pocztę. Przy tak dużym zaangażowaniu uczniów, życzliwości dyrekcji i nauczycieli mniemamy, że jeszcze nie jedna pozytywna akcja przed nami. 

Opiekunowie samorządu: Anna Warzecha i Olga Żur

Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony