Walentynki w PG2

Samorząd Uczniowski przygotował obchody Walentynek.

Na dwa tygodnie przed Dniem Świętego Walentego na tablicy ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego zawisł starannie wykonany plakat, który przypominał o święcie i o tym, że Walentynką można obdarować nie tylko koleżankę czy kolegę, w którym się kochamy, lecz także koleżankę, kolegę czy nauczyciela, którego lubimy. Na cztery dni przed 14.02 na szkolnym korytarzu do specjalnie przygotowanej skrzynki ( w kształcie serca) wszyscy chętni mogli wrzucić Walentynki. W dniu święta posłańcy Kupidyna roznieśli pocztę do adresatów. Jednak na tym nie koniec niespodzianek. Uczennice, uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły zostali obdarowani Walentynkami, każdy z ozdobionej skrzyni wylosował dla siebie czerwone serce z dołączonym do niego cytatem odnoszącym się do miłości i przyczepionym barwną tasiemką cukierkiem. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się też z Walentynką do dyrektora szkoły Pana Antoniego Chlipały, by w tym pozytywnym dniu podziękować za życzliwość wobec uczniów i wspieranie działalności Samorządu Uczniowskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, bo to dzięki nim mogliśmy wykonać piękne Walentynki, miło nam, że do akcji przyłączyła się każda klasa bez wyjątku. Chylimy czoła przed uczniami, którzy niczym elfy w pracowni świętego Mikołaja pracowali nad misternie wykonanymi serduszkami: Denisowi z 1 „a”, Ani, Ali i Madzi z 1 „c”, Antkowi i Kamilowi z 1 „f”, Paulinie z 2 „c”, Ali i Kasi z 3 „a”, Ani i Kasi z 3 „b”, Wiktorii z 3 „c”. Stefie z 3 „a” dziękujemy za starannie wykonaną skrzynkę na Walentynkową pocztę. Przy tak dużym zaangażowaniu uczniów, życzliwości dyrekcji i nauczycieli mniemamy, że jeszcze nie jedna pozytywna akcja przed nami.

Opiekunowie samorządu: Anna Warzecha i Olga Żur