PG2 w obiektywie

Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, ale całej szkoły, a w tym również uczniów. Chcąc uczcić ten szczególny dzień Samorząd Uczniowski Publicznego Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach zorganizował konkurs zatytułowany „PG 2 w obiektywie”.

Zadaniem uczniów było uwiecznienie Gimnazjum na fotografiach w sposób  oryginalny i kreatywny. Jury oceniało nie tylko technikę wykonania  prac przez  młodych fotografów, ale też ich pomysłowość. Spośród nadesłanych zdjęć, jury wybrało trzy najciekawsze, wśród których znalazły się prace Pauliny Tiuchtiej ( I miejcse), Jana Dudy ( II miejsce) oraz Nikoli Lubczyk (III miejsce). Wyróżnieni uczniowie w nagrodę obejrzą film w kinie Helios w Kędzierzynie-Koźlu, które to ufundowało darmowe wejściówki dla zwycięzców. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 11 października,  podczas uroczystego apelu  z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach.