Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon
  • Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki nauki, rozwoju zainteresowań, kształtowania osobowości oraz planowania przyszłości. Nasze gimnazjum to placówka przystosowana dla potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
  • PG2 dysponuje bogatą bazą dydaktyczną. Wciąż unowocześniane są pracownie przedmiotowe, w każdej z nich znajduje się nowoczesna tablica multimedialna. W całej szkole jest wi-fi.
  • Przyjdź do nas! Z nami przeżyjesz niezapomniane przygody w trakcie wycieczek, rajdów, wizyt w muzeach, kinach, teatrach. Samorząd uczniowski organizuje także wiele atrakcji.
  • Na WF uczniowie korzystają z hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni i boisk oraz z zajęć na basenie. Szkolne drużyny sportowe osiągają wysokie wyniki w różnych zawodach. W planach jest rozbudowa nowoczesnego kompleksu boisk sportowych.
  • PG2 to szkoła z tradycjami, kultywująca ideały i wartości patriotyczne. W 2011 obchodziliśmy jubileusz 50 lat.

"Dwójka" to życzliwe gimnazjum

Dnia 21.11 obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

 

W związku ze świętem Samorząd Uczniowski Publicznego Gimnazjum nr 2 po raz pierwszy zorganizował obchody tego święta w szkole. Na dwa tygodnie przed 21.11 pojawiły się w szkole plakaty i ogłoszenia proponujące, by tego dnia uczniowie założyli T-shirty z własnoręcznie namalowanymi uśmiechniętymi buźkami. Odzew był niemal 100 %. W Dniu Życzliwości na lekcjach wychowawczych uczniowie głosowali na najżyczliwszą osobę w klasie. Zwycięzcy w plebiscycie otrzymali pamiątkowe Dyplomy za Życzliwość i słodki upominek. Samorząd Uczniowski zdecydował, by Dyplom za życzliwość w stosunku do uczniów i wspieranie działalności Samorządu Uczniowskiego przyznać panu dyrektorowi Antoniemu Chlipale. Na gazetce ogólnoszkolnej zawieszono Drzewo Życzliwości, na jego liściach zapisano hasła wymyślone przez poszczególne klasy promujące życzliwość. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.


Publiczne Gimnazjum nr 2

ul. Kwiatowa 7
47-300 Krapkowice
tel. 77 466 13 33
pg2@krapkowice.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Materiały do publikacji proszę przesyłać na adres:
lukhend2@eszkola.opolskie.pl

 

Redakcja strony