"Dwójka" to życzliwe gimnazjum

Dnia 21.11 obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

W związku ze świętem Samorząd Uczniowski Publicznego Gimnazjum nr 2 po raz pierwszy zorganizował obchody tego święta w szkole. Na dwa tygodnie przed 21.11 pojawiły się w szkole plakaty i ogłoszenia proponujące, by tego dnia uczniowie założyli T-shirty z własnoręcznie namalowanymi uśmiechniętymi buźkami. Odzew był niemal 100 %. W Dniu Życzliwości na lekcjach wychowawczych uczniowie głosowali na najżyczliwszą osobę w klasie. Zwycięzcy w plebiscycie otrzymali pamiątkowe Dyplomy za Życzliwość i słodki upominek. Samorząd Uczniowski zdecydował, by Dyplom za życzliwość w stosunku do uczniów i wspieranie działalności Samorządu Uczniowskiego przyznać panu dyrektorowi Antoniemu Chlipale. Na gazetce ogólnoszkolnej zawieszono Drzewo Życzliwości, na jego liściach zapisano hasła wymyślone przez poszczególne klasy promujące życzliwość. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.